Koronaviruksen vaikutukset Yasmine ry:n toimintaan

Koronaviruksen etenemistä hidastaaksemme ja riskiryhmään kuuluvia suojellaksemme Yasmine ry on päättänyt lakkauttaa väliaikaisesti kaiken toiminnan 15.-29.3.2020. Tämä koskee viikkotuntien lisäksi omatoimitreenejä ja yhdistyksen ulkopuolisille tehtyjä salivarauksia.

Kevätnäytöstä ei myöskään pidetä toukokuussa. Näytös pyritään järjestämään syksyn 2020 aikana.

Viikkotuntien korvaamiskäytännöistä tiedotetaan myöhemmin.

Yasmine ry seuraa THL:n ja Suomen valtioneuvoston ohjeistuksia ja sitoutuu noudattamaan niitä. Tiedotamme yhdistyksen nettisivuilla, somekanavilla sekä sähköpostitse, miten koronavirus vaikuttaa toimintaamme jatkossa.

Mikäli sinulla on herännyt kysymyksiä koronaviruksen vaikutuksista Yasmine ry:n toimintaan, voit olla yhteydessä yhdistyksen hallitukseen. Toivottavasti näemme tanssisalilla mahdollisimman pian. Pysytään terveinä! 😊