Yasmine ry etsii tanssinopettajaa!

Hei, sinä tanssinopettajaopiskelija!

Oulun Itämaisen Tanssin yhdistys, Yasmine ry etsii riveihinsä tanssinopettajaa. Jos sinulla on kokemusta itämaisesta tanssista tai sen lähilajeista (esim. Bollywood, tribal fusion, FCBD) ja palat halusta päästä opettamaan tanssia, etsimme juuri sinua!

Yasmine ry tarjoaa itämaisen tanssin opetusta eri ikäisille tanssijoille aloittelijoista edistyneisiin. Yasminen opettajana pääset opettamaan itämaista tanssia tai sen lähilajeja, vaikuttamaan kurssilukujärjestyksiin sekä osallistumaan yhdistyksen toimintaan. Mukavana työsuhde-etuna saat kokeneet työkaverit ja ihanan tanssiyhteisön. Työsuhde alkaa elokuussa 2020, jolloin yhdistyksemme syyskausi alkaa. Tanssitunnit ovat pääasiassa ilta-aikaan.

Mikäli kiinnostuit tai sinulla on kysyttävää työjärjestelyistä, palkkauksesta tai muusta, olethan yhteydessä puheenjohtajaamme Aleksandra Jylhänniskaan sähköpostitse (puheenjohtaja@yasmine.fi).

Tervetuloa huippuporukkaan!

Yasmine ry, the oriental dance association of Oulu, is looking for a dance teacher. If you have experience in oriental dance or its varieties (bollywood, FCBD, tribal fusion) and you have a burning desire to teach dance, we are looking just for you!

Yasmine ry offers oriental dance lessons to dancers of all ages from beginners to advanced levels. As a teacher in Yasmine ry you get to teach oriental dance and its varieties, influence your teaching schedule, and also take part in association’s activities. As an employment relationship perk you get experienced coworkers and a lovely dance community. Employment starts in August 2020 when Yasmine’s fall season begins. Dance classes take place mainly in the evenings.

In case you got interested or if you have questions about the work arrangements, salary, or anything else, please contact our chairman Alexandra Jylhänniska via e-mail (puheenjohtaja@yasmine.fi).

Welcome to our amazing group!